AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O SEDAČKU?

 

 

Chýbajú vám informácie týkajúce sa starostlivosti o jednotlivé materiálové prevedenia našich produktov? Ste na správnom mieste! Prinášame vám užitočné informácie týkajúce sa samotnej starostlivosti, ktoré vám pomôžu predĺžiť životnosť a pôvodný krásny vzhľad čo najdlhšie. Máte sedačku z ekokože, či zamatu a neviete ako sa o ňu adekvátne starať? Neprestávajte čítať ďalej, všetko vám vysvetlíme!

 

 

EKOKOŽA

 Polohovateľné kreslo Hollywood pre dvoch 188 cm syntetická koža čierne

Produkt na obrázku nájdete tu: Polohovateľné kreslo Hollywood pre dvoch 188 cm syntetická koža čierne

Ak vlastníte sedačku vyrobenú z ekokože, mali by ste myslieť na zopár zásadných pravidiel. Sedačku by ste nemali umiestňovať na miesto, kde je vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Zároveň by ste mali myslieť na to, že by ste ju nemali vystavovať teplotám vyšším ako 25stupňov.Ak chcete aby vám sedačka vydržala čo najdlhšie, nepoužívajte rôzne prípravky určené na ošetrenie kože, či iných materiálov. Na toto materiálové prevedenie je ideálnym pomocníkom obyčajná jemná handrička so slabým mydlovým roztokom, alebo produktom určeným výlučne na ekokožu. Ak potrebujete vyčistiť rôzne škvrny od jedla či nápojov, siahnite po tejto handričke. Upozornenie! NIKDY nepoužívajte na škvrny rôzne kefky, pretože sa materiál môže poškodiť a zničiť. Ak sa rozhodnete pre rôzne čistiace prostriedky na ekokožu, pozorne si prečítajte inštrukcie a prvotne ich odskúšajte na málo viditeľnom mieste (len pre istotu- nikdy neviete ako môže produkt zareagovať na konkrétnu pohovku). Ak by škvrna nezmizla, poprípade sa bojíte poškodenia sedačky, neváhajte a obráťte sa na odborníkov, ktorí vám istotne pomôžu váš problém vyriešiť.

 

  

KOŽA

Taburetka Taurus 40 cm koža hnedá

Produkt na obrázku nájdete tu: Taburetka Taurus 40 cm koža hnedá

Produkty z pravej kože sú zreteľne drahšie v porovnaní so sedačkami z ekokože, či látky a to preto, že vám spoľahlivo poslúžia dlhé obdobie, ak sa o nich správne staráte. Pravá koža jednoznačne víťazí ak sa bavíme o nezameniteľnej vôni, vzhľade a životnosti.

Sedačky z kože vám poskytnú skvelý komfort, doladia vašu obývačku, poskytnú vám vytúžený oddychový priestor a vy sa im zato môžete odvďačiť korektnou starostlivosťou. Pri kožených sedačkách nie je údržba až tak náročná ako pri látkových, no je potrebné precízne čistenie a konzervovanie. Pri tomto materiály nikdy nepoužívajte bežne dostupné čistiace prostriedky (koža v takomto prípade môže popraskať). Využívajte produkty určené výlučne na tento materiál. Je dôležité sedačku pravidelne zbavovať nečistôt a prachu a to v dvoch krokoch:

 1.      s použitím jemnej (bavlnenej) navlhčenej handričky (v destilovanej vode)

2.     s použitím suchej handričky

 

 (Alebo ju jednoducho môžete povysávať.)

 

Ideálne je koženú sedačku 2-4 krát ročne úplne vyčistiť a konzervovať.

Pýtate sa, či je potrebná aj impregnácia? Odpoveď je jednoznačne áno. Ak impregnujete namáhané oblasti, zabraňujete rýchlejšiemu opotrebovaniu, či zmene farby.

Opäť je dôležité použiť výlučne produkty na to určené.

Ďalším dôležitým bodom pri tomto materiály je umiestnenie sedačky. Pre sedačku sú ideálne podmienky pri teplote 10-25 stupňov s vlhkosťou vzduchu 50-75 percent. Umiestniť by ste ju mali ďalej od zdroja tepla, cca 30 až 50 centimetrov. Zároveň je potrebné ju chrániť pred priamym slnkom. Posledným bodom je nevhodné používanie rôznych prikrývok, ktoré spôsobujú zaparenie kože a tým zvýšia náchylnosť k olupovaniu.

 


LÁTKOVÝ POŤAH

 Rozkladacia pohovka Jutland 215 cm svetlošedá

Produkt na obrázku nájdete tu: Rozkladacia pohovka Jutland 215 cm svetlošedá

Sedacie súpravy vyrobené z látkového poťahu sú veľmi obľúbené najmä vďaka ohromnému výberu rôznych farebných prevedení, vzorov, či materiálov. To, či bude starostlivosť o látkový poťah náročná, alebo jednoduchá závisí najmä od použitého poťahového materiálu. Najčasteším problémom pri látkových sedačkách je čistenie škvŕn z pohovky, či sedacej súpravy. Ak vaša sedačka obsahuje materiál, ktorý viete dať dole a oprať ho, tak máte problém vyriešený. Ak nie, tak je vhodné použitie čistiacej peny. Najdôležitejšie je konať čo najskôr od momentu vzniknutia škvrny, aby vám škvrna nezaschla. Pri nehode v zmysle rozliatia tekutiny na sedačku je ideálne prvotne túto tekutinu odsať handričkou, či utierkou a následné použitie spomínanej čistiacej peny. Na čo by ste určite nemali zabúdať pri starostlivosti o sedačky tohto typu? Určite odporúčame pravidelné vysávanie (vhodné je aj použitie vysávača na mokré vysávanie), čistenie, no taktiež impregnáciu pre zachovanie farby a vzhľadu. Dôkladné tepovanie odporúčame najmenej 2 krát do roka. Ak ste si kúpili čistiaci prostriedok na čistenie sedačiek, odskúšajte ho na menej viditeľnom mieste nakoľko nikdy neviete, ako produkt zareaguje práve na konkrétnu sedačku. Ak sa nechcete do čistenia púštať sami, prenechajte to na profesionálov, ktorí majú skúsenosti. Impregnácia je tak isto neoddeliteľnou súčasťou správnej starostlivosti, pretože zabraňuje vyblednutiu farieb, poťahy vám zároveň budú odpudzovať vodu a sedačka sa tak stáva odolnejšou voči znečisteniu.

 

  

 

SEMIŠ, ZAMAT

 Rozkladacia pohovka Supreme 215cm staroružová zamat

Produkt na obrázku nájdete tu: Rozkladacia pohovka Supreme 215cm staroružová zamat

Sedačka v semišovom prevedení je na dotyk veľmi jemná a hebká. Nemá rada vlhkosť a preto je dobré ju prvotne skúsiť vyčistiť nasucho. NIKDY nepoužívajte rôzne tvrdé kefy, či drsné ostré materiály, ktoré by mohli materiál poškodiť. Ako ju teda vyčistiť? Ideálne je zaobstarať si špeciálnu kefu určenú na semiš. Táto kefa disponuje mäkkými štetinkami, ktoré tento materiál šetrne očistia od prachu a nečistôt. Zároveň ho príjemne vyhladia. Niektoré kefy disponujú aj špeciálnou gumou na zotieranie rôznych nečistôt. Starostlivosť o semiš je náročnejšia a preto je dôležité zadovážiť si špeciálne prípravky na ošetrenie (jemné peny, spreje). Ak sa bojíte púštať do čistenia sami, odporúčame zveriť vašu sedačku do rúk odborníkom, ktorí vám istotne pomôžu.

  

Veríme, že sme vám boli týmto článkom nápomocní a vaše produkty si zachovajú dlhodobo krásny vzhľad.


Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop